Συνέδρια, Ομιλίες, Ημερίδες Ο.Π.Α

ΗμερομηνίαΤίτλος
Friday, 22 Feb 2019 08:09Σεμινάριο «Επιχειρηματική Ηθική και αποτελεσματική Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού» (27/02/19)
Tuesday, 19 Feb 2019 07:59Ενημερωτική συνάντηση Προγράμματος Erasmus+ για Σπουδές στο εξωτερικό 2019-20 του Τμήματος Οικονομικής Επιστήμης
Friday, 15 Feb 2019 09:10Σεμινάριο «Η ευρωζώνη 20 χρόνια μετά: σύγκλιση, απόκλιση και η θέση της Ελλάδας» (20/02/19)
Wednesday, 13 Feb 2019 15:50Πρόγραμμα Σεμιναρίων Jean Monnet Εαρινού Εξαμήνου 2018-2019
Wednesday, 13 Feb 2019 15:2523 χρόνια Σεμινάρια Jean Monnet
Wednesday, 13 Feb 2019 13:53Ενημερωτική συνάντηση Προγράμματος Erasmus+ Κινητικότητα για σπουδές 2019-20 του Τμήματος Πληροφορικής
Friday, 1 Feb 2019 12:46Ενημερωτική συνάντηση Προγράμματος Erasmus+ Κινητικότητα για σπουδές 2019-20 του Τμήματος Στατιστικής
Thursday, 24 Jan 2019 12:55Ενημερωτική συνάντηση Προγράμματος Erasmus+ Κινητικότητα για σπουδές 2018-19 του Τμήματος Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής
Thursday, 18 Oct 2018 13:36Eνημερωτική εκδήλωση παρουσίασης των τεσσάρων κατευθύνσεων στους τριτοετείς φοιτητές του Τμήματος ΟΔΕ
Friday, 8 Jun 2018 13:03Εκπαιδευτικό σεμινάριο «Web of Science & InCites Journal Highly Cited Data» από τη Βιβλιοθήκη & Κέντρο Πληροφόρησης και τη Μονάδα Διασφάλισης Ποιότητας (ΜΟ.ΔΙ.Π.) του ΟΠΑ
Tuesday, 29 May 2018 06:42Σεμινάριο "Η Ελλάδα και το Ευρώ: Αποσταθεροποίηση, Προσαρμογή και Προοπτικές Ανάκαμψης” (29/5/2018)
Monday, 21 May 2018 14:59Πρόγραμμα Σεμιναρίων Jean Monnet Εαρινού Εξαμήνου 2017-2018
Monday, 21 May 2018 12:07Σεμινάριο «Κρίση και Τράπεζες» (23/5/2018)
Friday, 11 May 2018 07:42Σεμινάριο «Προς ένα νέο αναπτυξιακό πρότυπο: Μεταρρυθμίσεις για Ανταγωνιστικότητα και Κοινωνική Συνοχή» (16/5/2018)
Friday, 4 May 2018 14:03Σεμινάριο «Οικονομικοί και μη-οικονομικοί παράγοντες της εξελικτικής πορείας της Ελλάδας» (9/5/2018)
Monday, 30 Apr 2018 08:24Σεμινάριο «Από τη χρεοκοπία και τα μνημόνια, στην ανόρθωση και την ανασυγκρότηση» (2/5/2018)
Friday, 20 Apr 2018 11:23Σεμινάριο «Εμπόδια και προοπτικές ανάπτυξης της ελληνικής οικονομίας» (25/4/2018)
Friday, 13 Apr 2018 14:10Σεμινάριο «Προς αναζήτηση μιας “Μεγάλης Συμφωνίας” στην Ευρωπαϊκή Ένωση» (18/4/2018)
Monday, 26 Mar 2018 08:28Σεμινάριο «Το Ευρώ ή το πολιτικό σύστημα ευθύνεται για την οικονομική κρίση της χώρας;» (28/3/2018)
Friday, 9 Mar 2018 15:33Σεμινάριο «Μεταρρυθμίσεις στις αγορές προϊόντων και εργασίας» (14/3/2018)
Friday, 2 Mar 2018 15:29Σεμινάριο «Καινοτόμος Νεανική Επιχειρηματικότητα και ο ρόλος των Ακαδημαϊκών Ιδρυμάτων» (7/3/2018)
Friday, 23 Feb 2018 13:15Σεμνάριο με τίτλο: "Επανεκκίνηση της Ελληνικής Οικονομίας" (28/02/2018)
Thursday, 22 Feb 2018 12:59Ενημερωτική συνάντηση του ERASMUS+ για Σπουδές και Πρακτική Άσκηση στο εξωτερικό - Τμήμα Οικονομικής Επιστήμης
Friday, 16 Feb 2018 15:36Σεμινάριο «Πληθωριστικές Προσδοκίες και Δαπάνη για Διαρκή Καταναλωτικά Αγαθά» (21/2/2018)
Monday, 29 Jan 2018 14:06Έναρξη νέου κύκλου Διαλέξεων Σεμιναρίου Jean Monnet με θέμα "Με ποιο Πρόγραμμα Κοινωνικής και Οικονομικής Ανασυγκρότησης θα πορευτεί η χώρα;"
Monday, 19 Jun 2017 11:06Ομιλία Ioannis Thomas Pavlidis, Eckhard-Pfeiffer Professor, Computational Physiology Lab, University of Houston (21/6/2017)
Friday, 26 May 2017 10:43Σεμινάριο «Με ποιο πρόγραμμα θα πορευτεί η χώρα στην αναπτυξιακή της ανασυγκρότηση;» (31/5/2017)
Friday, 19 May 2017 09:56Σεμινάριο «Με ποιο πρόγραμμα θα πορευτεί η χώρα στην αναπτυξιακή της ανασυγκρότηση;» (24/5/2017)
Friday, 12 May 2017 10:26Σεμινάριο «Με ποιο πρόγραμμα θα πορευτεί η χώρα στην αναπτυξιακή της ανασυγκρότηση;» (17/5/2017)
Monday, 8 May 2017 08:32Τιμητική Εκδήλωση του Τμήματος ΔΕΟΣ για τον Εορτασμό της Ημέρας της Ευρώπης