Συνέδρια, Ομιλίες, Ημερίδες Ο.Π.Α

ΗμερομηνίαΤίτλος
Wednesday, 20 Oct 2021 09:32Διεθνές Συνέδριο προς τιμήν του Διακεκριμένου Καθηγητή Fabio Canova με τίτλο "Advances in Business Cycle Analysis, Structural Modeling and VAR Estimation, Ύδρα, 23-24 Οκτωβρίου, 2021
Wednesday, 20 Oct 2021 08:28Τελετή εορτασμού Εθνικής Επετείου 28ης Οκτωβρίου 1940
Wednesday, 20 Oct 2021 07:00Ερευνητικό σεμινάριο του Τμήματος Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας: “May AI revolution be labour-friendly? Some micro evidence from the supply side” από τον Marco Vivarelli, Professor at the Catholic University of Milano
Friday, 15 Oct 2021 09:03Hμέρες Καριέρας ΟΠΑ 2021, 2-3 Νοεμβρίου, 09:00-19:00
Wednesday, 22 Sep 2021 08:54Εκδήλωση – Βράβευση Διακριθέντων 2ου Μαθητικού Διαγωνισμού στα Οικονομικά «ΕΡΜΗΣ»
Monday, 23 Aug 2021 08:0318ο e-Θερινό Σχολείο στη Διαχείριση Κινδύνου & τα Στοχαστικά Χρηματοοικονομικά - Risk Finance and Stochastics RFS-2021, Διαδίκτυο, 6 – 8 Σεπτεμβρίου 2021
Wednesday, 23 Jun 2021 11:43"10 Years Athens Business Confucius Institute: Τhe future of a prosperous collaboration", Online Conference, 30 Ιουνίου 2021, 10:00
Wednesday, 23 Jun 2021 11:32"Discover a career that gives you more", Webinar, Γραφείο Διασύνδεσης ΟΠΑ και Grant Thornton, Τρίτη 29 Ιουνίου 2021, 16.00 – 18.00
Friday, 18 Jun 2021 10:10The Resilience of the Euro
Monday, 14 Jun 2021 09:08"Deep Generative models and Inverse Problems", Αλέξανδρος Δημάκης
Tuesday, 8 Jun 2021 05:50«Start Small, Think Big» | Webinar | Γραφείο Διασύνδεσης ΟΠΑ και Dialectica | 10-6-2021 | 12:00-14:00
Thursday, 3 Jun 2021 05:37Διαδικτυακή Εκδήλωση: «Πτυχές του Προπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών του Τμήματος Στατιστικής», 4-6-2021, 14:30-15:30
Wednesday, 2 Jun 2021 07:27Virtual Open Day | ΔΠΜΣ στη Χρηματοοικονομική και Τραπεζική / MSc in Finance and Banking | Δευτέρα, 14 Ιουνίου 2021 | 18.00
Wednesday, 2 Jun 2021 07:08Παρουσίαση Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών στη Διοίκηση Επιχειρήσεων - MBA, Δευτέρα 7 Ιουνίου 2021, 19.00
Monday, 31 May 2021 07:00Europe in Modern Greece: The constant Navarino
Thursday, 27 May 2021 06:55«Στρατηγική Ψηφιακού Μετασχηματισμού του Δημοσίου: στόχοι και προκλήσεις υλοποίησης» από τον Υπουργό Επικρατείας και Ψηφιακής Διακυβέρνησης κ. Κυριάκο Πιερρακάκη | 1 Ιουνίου | 18:00
Tuesday, 25 May 2021 10:08«The next generation of talents in the shipping industry» | AUEB | HARBOR LAB | WEBINAR | 31-5-21 | 15:00
Tuesday, 18 May 2021 15:56«Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΑΝΔΗΜΙΑ» | AUEB | INTERSPORT | WΟRKSHOP | 21-5-2021 | 12:00-14:00
Monday, 17 May 2021 06:09OPEN DAY PRESENTATION, ΠΜΣ "Επιχειρηματική Οικονομική με Αναλυτικές Μεθόδους" & "Εφαρμοσμένα Οικονομικά και Χρηματοοικονομικά", 25-5-2021
Monday, 10 May 2021 11:33AUEB Sports Analytics Workshop 2021 (SAW2021), 24-25 May 2021 & Short Course on Football Analytics, 26-27-28 May 2021
Monday, 10 May 2021 10:5517ο Φοιτητικό Συνέδριο Τμήματος Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας, 18-5-2021
Monday, 10 May 2021 10:52Online webinar για φοιτητές "Work at the Heart of Change", του Τμήματος Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας, 12-5-2021, 12:00
Tuesday, 20 Apr 2021 06:36Get2knowME - Open Day 2021 | Διαδικτυακή ενημέρωση γνωριμίας με το Τμήμα Μάρκετινγκ και Επικοινωνίας
Thursday, 15 Apr 2021 05:07Workshop: E-Commerce 2021. Νέες Προκλήσεις και Προοπτικές, Γραφείο Διασύνδεσης ΟΠΑ-INTERSPORT
Wednesday, 14 Apr 2021 07:552ος Μαθητικός Διαγωνισμός στα Οικονομικά "ΕΡΜΗΣ"
Wednesday, 14 Apr 2021 07:30Scalable inference for epidemic models with individual level data, by Panayiota Touloupou, School of Mathematics, University of Birmingham
Thursday, 8 Apr 2021 16:35Εκδήλωση: «Το όραμα της Ελευθερίας και το επίκαιρο μήνυμά της», 14 Απριλίου 2021, 17:00
Thursday, 8 Apr 2021 11:24Virtual Open Day από το ΔΜΠΣ στη Διοίκηση Ανθρωπίνου Δυναμικού ΟΠΑ
Tuesday, 6 Apr 2021 11:39Διαδικτυακή Ημερίδα του Κέντρου ACEin του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών, Τετάρτη 7 Απριλίου 2021
Monday, 5 Apr 2021 07:47Webinar: Audit & Outsourcing: Career Paths, Γραφείο Διασύνδεσης ΟΠΑ - MAZARS GROUP, Πέμπτη 8 Απριλίου 2021, 16.00-18.00